Metody - Autoprotilátky proti SLA/LP (rozpustný jaterní antigen/jaterní –pankreatický antigen)

Popis analytu Antigenem protilátek proti SLA/LP je cytoplasmatická molekula, u níž se předpokládá funkce v regulaci biosyntézy proteinů (UGA-supresor tRNA-asociovaného proteinu). Protilátky proti SLA/LP jsou přítomny u pacientů s autoimunitní hepatitidou (AIH) 3. typu.
Popis metody Enzymatická imunoanalýza na membráně se semikvantitativním hodnocením 0 - 100 abs.j.
Klinický význam stanovení Protilátky proti SLA/LP jsou na rozdíl od ostatních autoprotilátek významných v diagnostice autoimunitní hepatitidy, jako jediné, zcela specifické pro AIH. Vyskytují se přibližně u 30% pacientů, ale jejich predikční hodnota je téměř 100%.

Zkumavka:  Červená zkumavka s gelem