Metody - Imunoglobulin E

10R - 15R 0,0 - 200,0
15R - 99R 0,0 - 100,0

Nejistota měření celkového IgE je k dispozici v laboratoři ÚIA

Popis analytu IgE je třída protilátek uplatňující se fyziologicky zejména při obraně proti mnohobuněčným parazitům, patologicky hraje úlohu v patogeneze alergických reakcí časného typu
Popis metody Nefelometrie s využitím polystyrenových partikulí na analyzátoru.
Klinický význam stanovení Celková hladina IgE protilátek bývá zvýšena u atopických pacientů, ale normální hladina nevylučuje přítomnost alergického onemocnění. Extrémně vysoké hodnoty (řádově tisíce IU/ml) bývají někdy přítomny u pacientů s atopickou dermatitidou. Zvýšené hodnoty jsou zjišťovány i u parazitárních onemocnění, vzácně i u zdravých osob. U extrémně vysokých hodnot je nutno vyloučit hyper IgE syndrom genetickým vyšetřením.